Enpara Sanal Kart Oluşturuluyor Mu?

Enpara Sanal Kart Oluşturuluyor Mu?

enpara-sanal-kart-olusturuluyor-mu

Enpara sanal kart oluşturabilmek mümkün değildir. Çünkü Enpara’nın hali hazırda sunduğu bir Enpara sanal kart uygulaması bulunmamaktadır. Bunun yerine fiziksel kart ile alışveriş yapabilmek mümkündür. Ancak fiziksel kart ile internet alışverişi yapmak sanal kart ile alışveriş yapmaya göre daha riskli olduğu için müşteriler sanal kart uygulamasının getirilmesini talep etmektedirler. Enpara ise yakın bir tarihte sanal kart hizmeti vermeye başlamayacaktır. Ancak sanal kart uygulaması ile ilgili gerekli çalışmaları ilerleyen dönemlerde yapacaktır.

Enpara Sanal Kart Hizmeti Veriyor Mu?

Enpara sanal kart, henüz alınamamaktadır. Enpara dijital bankacılıkta oldukça fazla tercih edildiği ve henüz sanal kart hizmeti vermediği için bu konuda birçok müşteri uygulamanın getirilmesi ile ilgili talepte bulunmaktadır. Hatta change.org üzerinden hali hazırda başlatılmış olan bir imza kampanyası bile bulunmaktadır. Amaç 1 milyon Enparalının sanal kart kullanabilmesi için yeterli sayıda imzaya ulaşmaktır. Enpara ise güvenlik önlemlerini bütünü ile alarak bir çözüm üretemediği için henüz böyle bir hizmete hazır değildir.

Enpara Sanal Karta Neden İhtiyaç Duyulur?

Enpara sanal kart kullanmak istenmesinin sebebi; sanal kartın internet alışverişleri için daha güvenli olmasıdır. Herhangi bir kart bilgisinin paylaşılmasına gerek kalmadan alışveriş yapılabilmesini sağlamaktadır. Alışveriş tutarı ne kadar ise; karttan o tutarda para çekimi yapılmaktadır. Ayrıca hem web sitesi hem de bilgi hırsızları, karttan sanal çekim yapabilme şansına sahip değillerdir. Enpara sanal kart sayesinde kart ile ilgili herhangi bir tehlike olmadan internet alışverişleri yapılabilmektedir.

Enpara’da Sanal Kart İle Benzerlik Gösteren Bir Güvenlik Önlemi Var Mıdır?

Enpara’da sanal kart benzeri güvenlik önlemi bulunmaktadır. Enpara’nın kredi kartı aracılığı ile istenildiği kadar alışveriş yapılabilmesi adına bir alışveriş limitinin belirlenmesi mümkündür. Ayrıca internet alışverişine açma ve kapama işlemi de istenildiği zaman yapılabilmektedir. Yine de bu güvenlik önlemi, bir web sitesi ile kart numarasının paylaşılmış olduğu durumunu değiştirmemektedir. Dolayısı ile de kartın kopyalanmasına engel olan bir durum bulunmamaktadır. Bu yüzden Enpara sanal kart ile fiziksel kart eşit güvenliğe sahip değildir.

Haberiniz Olsun
Aralık 31, 2019 tarafından Yatırımcı
827

Yorum Yap